Remis na inaugurację

455

W meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zremisowali 1:1 z Cracovią. Obie bramki padły w pierwszej połowie meczu.

Dla Miedziowych już w piątej minucie trafił Damjan Bohar, odpowiedział w 23. minucie Rafael Lopes.

Miedziowi rozpoczęli mecz odważnie, dzięki czemu już w 5. minucie spotkania wynik otworzył Damian Bohar precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego. Zagłębie po zdobytej bramce nie zwalniało tempa i w 13. minucie znów było groźnie pod bramką drużyny z Krakowa, jednak groźne dośrodkowanie w pole karne zostało przecięte przez obrońców. W 17. minucie swoja próbę strzału zza pola karnego podjął Filip Starzyński jednak piłka minimalnie minęła obok bramki. Po tej sytuacji miedziowi oddali inicjatywę i w 23. minucie po sytuacji sam na sam Lopes wyrównał wynik spotkania. Lubinianie skierowali piłkę do siatki kolejny raz w 34. minucie jednak strzelec. Lubomir Guldan jednocześnie faulował rywala, więc sędzia nie uznał gola.

Na drugą połowę obie drużyny wyszły z determinacją przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Swoje drużyny musieli ratować z opresji bramkarze. Pierw w 50. minucie golkiper gości świetnie wybronił uderzenie Starzyńskiego, a już trzy minuty później fenomenalną interwencją popisał się Konrad Forenc. W 68. minucie bramkę zdobyła Cracovia, jednak przy strzale zawodnika sędziowie dopatrzyli się spalonego i bramki nie uznali. Do końca spotkania drużyny nie potrafiły już sobie stworzyć dogodnej sytuacji do strzelenia gola i inaugurację sezon zakończyli remisem.

KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia 1:1 (1:1)
1:0 – Damjan Bohar 5′
1:1 – Rafael Lopes 23′

Zagłębie: Konrad Forenc – Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko, Sasa Balić – Łukasz Poręba (80′ Dawid Pakulski), Jakub Tosik – Alan Czerwiński (80′ Bartłomiej Pawłowski), Filip Starzyński, Damjan Bohar (86′ Patryk Szysz) – Patryk Tuszyński

Cracovia: Lukas Hrosso – Cornel Rapa, Niko Datković, Ołeksij Dytiatjew, Kamil Pestka (75′ Diego Ferraresso) – Janusz Gol (63′ Sylwester Lusiusz) – Bojan Cecarić (46′ Sergiu Hanca), Pelle van Amersfoort, Milan Dimun, Mateusz Wdowiak – Rafael Lopes