Rekordzista pędził 215 km/h

4025

Rekordzista pędził 215 km/h drogą S3 – podczas ostatniej akcji lubińscy policjanci zdyscyplinowali aż 93 kierujących, którzy znacząco przekroczyli prędkość.

Jak wskazują policyjne statystyki, od początku wakacji doszło na polskich drogach do 215 wypadków, w których zginęły 22 osoby. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń była nadmierna prędkość.

– Dlatego lubińscy policjanci reagują na nieodpowiedzialne zachowania kierowców na drogach naszego powiatu – mówi aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji, dodając: – Pogoda dopisuje, wakacje trwają, a co za tym idzie, niektórzy kierujący zapominają o obowiązujących w naszym kraju dozwolonych limitach prędkości.

W ostatnim czasie lubińscy policjanci ruchu drogowego zdyscyplinowali 93 kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość. Najczęściej słyszeli od zatrzymanych tłumaczenie, że „trochę się zapomnieli”.

Niechlubnym rekordzistą zatrzymanym przez policjantów był kierowca osobowego mercedesa, który drogą S3 pędził 215 km/h, przy ograniczeniu do 120 km/h.

– Mężczyzna musiał zapłacić karę grzywny w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a także otrzymał 10 punktów karnych. Tak wysoki mandat za wykroczenie drogowe policjanci nałożyli również na kierowcę audi, który miał na swoim liczniku 196 km/h, również przy ograniczeniu do 120 km/h – dodaje aspirant sztabowy Serafin.