Radość w ekipie Stokowca. Zwycięstwo Zagłębia

18

Miedziowi w zaległym spotkaniu 21. kolejki zmierzyli się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Mecz, który rozgrywany był w Lublinie, zakończył się skromnym ale bardzo pewnym zwycięstwem gości 1:0.

Zagłębie Lubin ostatnią bramkę w meczu z Górnikiem Łęczna straciło w 2007 roku. W dzisiejszej konfrontacji podopieczni Piotra Stokowca podtrzymali dobry bilans. W Arenie Lublin miedziowi pokonali Górnika Łęczna 1:0. W 6. minucie spotkania sprzed pola karnego Filip Starzyński oddał niezbyt silny strzał, który okazał się na tyle precyzyjny, że zaskoczył Sergiusza Prusaka. Gospodarze zaległej ekstraklasowej konfrontacji mieli również swoje sytuacje, jak choćby w 18. minucie, kiedy silnym uderzeniem w długi róg bramki popisał się Grzegorz Bonin. Na posterunku stał dobrze dysponowany Martin Polaček. Miedziowi zainkasowali pewne 3 punkty. Przed nimi wyjazdowy mecz z Cracovią.

Górnik Łęczna 0:1 (0:1) KGHM Zagłębie Lubin

Górnik Łęczna: Prusak – Matei, Komor, Gérson, Leândro – Bonin, Danielewicz (57. Pitry), Tymiński (40. Sasin), Dzalamidze (73. Grzelczak), Hernandez – Śpiączka.
Rezerwowi: Małecki – Sasin, Jarecki, Pitry, Askovski, Grzelczak, Dźwigała.

Zagłębie Lubin: Polaček – Todorovski, Madera, Guldan, Dziwniel – Woźniak, Łukasz Piątek, Kubicki, Vlasko (86. Tosik) – Starzyński (75. Siemaszko) – Buksa (62. Rakowski).
Rezerwowi: Małkowski – Janus, Siemaszko, Rakowski, Tosik, Jagiełło, Mazek.