Punkty były blisko

33

Podopieczni Marcina Grygowicza ulegli na własnym parkiecie zespołowi KSW Spartakus Jelenia Góra, 69:73. Koszykarze gości uzyskali prowadzenie dopiero w ostatnich minutach czwartej kwarty. Wcześniej stroną dominującą byli lubinianie. Niewiele więc brakowało, aby SMK zanotowało pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach III ligi.

Pierwsze punkty na parkiecie sali gimnastycznej RCS, zdobyli goście. Ich autorem był Maciej Łabiak. SMK przegrywało 0:2, a po chwili 0:5. Później cztery punkty (dwa razy po 2 pkt.) zdobył Jacek Iłowski i gra zaczęła się wyrównywać. Po pierwszej kwarcie minimalnie lepsi byli gospodarze. Lubinianie najwyraźniej wzięli sobie do serca lekcję po meczu z Kątami Wrocławskimi. Po trzech kwartach SMK prowadziło w rywalizacji z Jelenią Górą, 57:54. Wydawało się, że zdobycie pierwszych punktów w lidze jest bliskie. Niestety dla lubinian, jeleniogórzanie obudzili się w czwartej kwarcie i zaczęli dominować na parkiecie. Po odrobieniu strat, Spartakus ostatecznie wygrał pojedynek 73:69. Pomimo tego, debiutant z Lubina dał się we znaki gościom, którzy znacznie dłużej znajdują się w rozgrywkach. Jest to na pewno dobry prognostyk dla ekipy Marcina Grygowicza.