Przyjdź na casting, wygraj rolę

19

W Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 64a o godz. 9 w sobotę 28 września br. rozpocznie się casting w ramach warsztatów aktorskich FAF 2013. W komisji zasiądą: aktor Robert Gonera, szef Wrocławskiego Teatru Pantomimy Zbigniew Szymczyk oraz dyrektor naczelny FAF Stanisław Dzierniejko.

Podobnie jak w ubiegłym roku warsztaty poprowadzą Bogusław Linda, mimowie z Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz Elżbieta Słoboda, absolwentka prestiżowej amerykańskiej szkoły Actors Studio. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję m.in. poznać techniki jakie stosują w filmie i na scenie aktorzy amerykańscy.

Nabór kandydatów odbędzie się 28 września w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Najlepszy uczestnik otrzyma rolę w serialu telewizyjnym. Ubiegłoroczna zwyciężczyni warsztatów – Klementyna Jabłońska – zagrała w serialu „Ojciec Mateusz”, produkowanym dla TVP 1 przez firmę Baltmedia. Wystąpiła również w etiudzie filmowej „Paradoks” Tomasza Gręziaka, gdzie partnerował jej Bartosz Obuchowicz i gdzie stworzyli razem świetny duet. Według młodego reżysera, Klementyna jest jedną z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, dlatego już trwają rozmowy na temat kolejnych projektów Tomasza Gręziaka z udziałem Klementyny Jabłońskiej.

Celem warsztatów prowadzonych przez Elżbietę Słobodę jest pokazanie na czym polega praca aktora nad rolą oraz co to jest prawda emocjonalna. Uczestnicy warsztatów będę mieli okazje zapoznać się z techniką jaką stosuje aktor amerykański w filmie i na scenie.

Zajęcia (E. Słoboda) obejmują m.in.:
– ćwiczenia relaksujące w pracy z kamerą
– świadomość ciała i jego funkcji
– gry i zabawy aktorskie
– małe improwizacje
– pracę nad monologami
– pracę nad krótkimi scenkami

Zajęcia (aktorzy Teatru Pantomimy) obejmują m.in.:
– ruch na scenie i przed kamerą:
– gest
– mimika
– znak – estetyka ruchu
– koordynacja ruchu
– rytm
– impuls
– umowność i konwencje ruchowe (sceniczne)
– ćwiczenia ruchowe poprawiające koordynację ruchową, świadomość ciała
– transformacja tekstu na ruch, rozwijanie umiejętności formalizowania emocji, rozbudowywania ich i przetwarzania
– praktyczne zastosowanie studiowanych zagadnień w postaci scen i ćwiczeń
tematycznych
– praca z rekwizytem i kostiumem
– kompozycja ruchu, identyfikacja z muzyką

Zajęcia (Bogusław Linda) obejmują:
– gry i zabawy aktorskie
– improwizacje
– scenki aktorskie
– pracę nad tekstem
– pracę z kamerą


POWIĄZANE ARTYKUŁY