Przygotowani na mecz z Lechem Poznań

19

Zwarci i gotowi! Tak mówią o swoim przygotowaniu do rundy rewanżowej piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. „Miedziowi” na początek rundy wiosennej zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań.

Zagłębie w przerwie między rundami zostało nieco przemodelowane. Wyjaśniła się kwestia pierwszego trenera, którym został tymczasowo obsadzony na te stanowisko Ben van Deal, a podczas okienka transferowego nowe kluby znaleźli Adam Matuszczyk czy Filip Jagiełło, choć ten drugi w Zagłębiu zostaje jeszcze do końca sezonu. Do sztabu szkoleniowego dołączyli Marek Świder (trener przygotowania motorycznego) i Grzegorz Szamotulski (trener bramkarzy).

Dobrą nowiną na początku stycznia był powrót obrońcy Alana Czerwińskiego do treningów, a skład wzmocnił Patryk Szysz. Dodatkowo obóz sportowy w Turcji został solidnie przepracowany i jak podkreśla Patryk Tuszyński, większość założeń została zrealizowanych. Na pierwszy mecz ekstraklasy w tym roku, „Miedziowi” są bardzo dobrze przygotowani.  

– Lech Poznań za trenera Nawałki jest bardzo dobrze zorganizowany i ciężko gdzieś o jakieś sytuacje bramkowe. Dobrze grają w obronie, dlatego my również do tego meczu musimy podejść bardzo dobrze zorganizowani w defensywie i w miarę płynnie przechodzić do ataku, kontrataku czy ataku pozycyjnego. Nie tracić oczywiście głupio piłek i wiadomo, życzylibyśmy sobie, aby powtórzyć takie spotkanie jak w Białymstoku, ale na pewno nie będzie to takie łatwe – mówi w wywiadzie dla klubowej telewizji Patryk Tuszyński, napastnik KGHM Zagłębia Lubin.

Mecz 21. kolejce Lotto Ekstraklasy odbędzie się dziś, tj. 8 lutego o godzinie 20.30 w Poznaniu na obiekcie INEA Stadion.