Przybywa chorych, #zostanwdomu

6679

1221 – tyle osób w Polsce jest dziś zakażonych koronawirusem. Na Dolnym Śląsku jest 165 potwierdzonych przypadków zachorowania na SARS – CoV-2, a w powiecie lubińskim – 10 .

Wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia informowało o 1031 przypadkach zachorowania, dziś liczba ta wynosi 1221. To oznacza, że w ciągu doby przybyło nam 190 osób, które z różnych źródeł zaraziły się koronawirusem. Jednocześnie, jak informuje Ministerstwo Zdrowia, kolejne dwie osoby zmarły w szpitalu w Warszawie. To 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące. Tym samym liczba zmarłych na skutek zakażenia to dziś 16 osób.

Na Dolnym Śląsku zakażonych jest obecnie 165 osób, co oznacza 15 nowych zachorowań. Cztery osoby zmarły. Dziś po południu z listy zmarłych w naszym regionie usunięto 71-letniego mężczyznę, którego wczoraj wliczano do statystyki związanej z koronawirusem. Okazało się bowiem, że przyczyną śmierci pacjenta była niewydolność krążeniowo-oddechowa i nie był on zakażony koronawirusem.

W naszym powiecie do listy zachorowań dopisano dziś kolejną osobę. Łącznie oznacza to 10. zarażonych koronawirusem. Dodatkowo, 256 osób objętych jest kwarantanną, 95 – nadzorem epidemiologicznym, a pięć przebywa w szpitalu w związku z podejrzeniem zachorowania.

Reasumując, jeśli możesz #zostanwdomu.