Przybyły, zagrały i zwyciężyły!

43

W rewanżowym spotkaniu Superligi Kobiet PGNiG, w którym KGHM Metraco Zagłębie Lubin grało na wyjedzie z AZS Politechniką Koszalińską, miedziowe zdominowały swoje rywalki, wygrywając pewnie 26:17. Tylko w pierwszej połowie koszalinianki nawiązały równorzędną walkę.

Wynik spotkania otworzyła Monika Migała. Po chwili było 4:0, a kolejne trafienia należały do Kai Załęcznej i Karoliny Semeniuk-Olchawy. W 14. minucie spotkania, podopieczne Waldemara Szafulskiego doprowadziły do remisu 5:5. Do 24. minuty, oba zespoły grały na równym poziomie. Chwilę później, sędzia ukarał dwie zawodniczki miedziowych dwuminutową przerwą w grze. Pomimo tej straty, to Zagłębie strzeliło dwie bramki i do przerwy wygrywało 12:8.

Druga połowa to zdecydowana dominacja podopiecznych Bożeny Karkut. Koszalinianki słabły z minuty na minutę, a Zagłębie zwiększało swoją przewagę. Końcowy wynik to 26:17 dla miedziowych. Kolejne punkty na koncie i obroniony tytuł jedynego niepokonanego zespołu w tym sezonie. – To był mecz walki. Cieszy nas bardzo skuteczność Kai Załęcznej, która narzekała na ból w barku, ale dziś zagrała rewelacyjnie. Jesteśmy bardzo zadowolone z wyniku – powiedziała po meczu Renata Jakubowska, II trener KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

Kadra KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Kaja Załęczna (6), Anna Pałgan (4), Karolina Semeniuk-Olchawa (4), Joanna Obrusiewicz (4), Monika Migała (4), Jelena Bader (2), Vanessa Jelić (1), Beata Orzeszka (1), Aneta Piekarz, Natalia Ciepłowska, Agnieszka Jochymek, Natalia Tsvirko, Izabela Czarna, Monika Maliczkiewicz.