Przybylski: Dziewczyny powalczyły

39

W ósmej kolejce PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin bez większych problemów pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 35:31 (18:12). Szkoleniowcy obu ekip podsumowali spotkanie na konferencji prasowej.

Bożena Karkut (trener Metraco Zagłębia): Tradycyjnie już od lat te mecze z Piotrcovią nie są wcale łatwe, mimo korzystnego wyniku końcowego. Można powiedzieć, że ten mecz był pod naszą kontrolą od początku i tak naprawdę ten mecz rozstrzygnął się w dwudziestej minucie pierwszej połowy. Chciałam bardzo, żeby pograły w tym meczu zawodniczki, które do tej pory grały zdecydowanie mniej.

Rafa Przybylski (trener Piotrcovii): Dziewczyny powalczyły w tym meczu, rzuciły 31 bramek. W ogóle można powiedzieć, że była „strzelnica”, bo łącznie zobaczyliśmy ponad 60 bramek – 35 rzuciły gospodarz, my 31. Dziękuję dziewczynom za walkę do samego końca. Myślę, że mecz się rozstrzygną w pierwsze połowie. Zespół gospodarzy odjechał nam wysoko na 7-8 bramek, grał twardo w obronie. W drugiej połowie udało nam się podjąć walkę.