Przełamanie w Łodzi

156

Zagłębie Lubin zakończyło serię pięciu meczów bez zwycięstwa dzięki wygranej 2:0 z ŁKSem Łódź. Bramki zdobywali Kopacz i Ławniczak.

Od samego początku podopieczni Waldemara Fornalika rzucili się do ataku i już w 9.minucie cieszyli się z bramki. Tomasz Pieńko dograł do Kopacza po stałym fragmencie gry, a kapitan skierował piłkę do bramki. W 25. minucie bliscy podniesienia wyniku byli „Miedziowi”, ale tym razem słupek uratował ŁKS.

W drugiej połowie znów mocno zaczęli lubinianie i w roli głównej znów środkowy obrońca. W 49. minucie to Aleks Ławniczak podniósł prowadzenie Zagłębia. Bardzo aktywny w tym meczu Buletsa kilkukrotnie próbował pokonać Bobka, ale bramkarz gospodarzy był w świetnej dyspozycji. W 74. minucie Kurminowski znów obił słupek bramki łodzian.

W grze lubinian w końcu było widać wiele pozytywów i przełożyło się to na komplet punktów. W następnej kolejce „Miedziowi” podejmą na własnym terenie Legię Warszawa.

ŁKS: 1. Aleksander Bobek – 26. Bartosz Szeliga, 2. Levent Gülen, 88. Adam Marciniak, 3. Artemijus Tutyškinas (46, 8. Kamil Dankowski) – 16. Dani Ramírez (62, 23. Maciej Śliwa), 14. Michał Mokrzycki (77, 28. Mieszko Lorenc), 24. Adrien Louveau, 20. Piotr Janczukowicz (83, 37. Piotr Głowacki) – 9. Kay Tejan, 21. Stipe Jurić (62, 11. Engjëll Hoti).

Zagłębie: 22. Szymon Weirauch – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata – 77. Mateusz Wdowiak (76, 7. Kacper Chodyna), 6. Tomasz Makowski (76, 20. Marko Poletanović), 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca, 21. Tomasz Pieńko (88, 11. Arkadiusz Woźniak) – 90. Dawid Kurminowski.