Przełamanie miedziowych. Zwycięstwo nad Piastem

35

Ekipa Piotra Stokowca pokonała na własnym terenie zespół z Gliwic. Bramki dla gospodarzy zdobywali Filip Starzyński, Kamil Mazek i Arkadiusz Woźniak. To pierwsze zwycięstwo miedziowych w Grupie Spadkowej.

Zagłębie Lubin już w pierwszych minutach zaprezentowało się dobrze w ofensywie. Centry Filipa Starzyńskiego nie miały jednak solidnego wykończenia przez kolegów z drużyny. Niewykorzystanie sytuacje się mszczą i to gliwiczanie otworzyli wynik tego spotkania. Historia lubi się powtarzać i po raz kolejny do siatki Zagłębia strzelił były zawodnik miedziowej ekipy, tym razem Michal Papadopulos. Od 13. minuty gospodarze musieli odrabiać stratę. Do remisu udało się doprowadzić po stałym fragmencie gry. W 34. minucie po wykorzystaniu rzutu wolnego, piłka po rykoszecie wpadła do bramki Jakuba Szmatuły. Do przerwy remis po 1.

– Chcemy zacząć wygrywać i zrobimy to w tym spotkaniu – podkreślał w przerwie meczu Łukasz Janoszka, zawodnik Zagłębia Lubin.

Druga połowa była szczególna dla urodzonego w Warszawie Kamila Mazka. Młody pomocnik po wspaniałym podaniu Filipa Starzyńskiego w 56. minucie dał Zagłębiu prowadzenie 2:1. Spotkanie znacznie się ożywiło. Miedziowi szukali kolejnych okazji do podwyższenia pozytywnego rezultatu. Pod koniec spotkania na 3:1 mógł zdobyć bramkę Łukasz Piątek. Rozpędzony zawodnik miedziowych posłał piłkę nad poprzeczką. Kropkę nad i postawił w 92. minucie spotkania Arkadiusz Woźniak. Długie podanie po ziemi Starzyńskiego przejął wychowanek Zagłębia, który pędząc co sił w nogach znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości. Silnym strzałem pewnie pokonał Szmatułę. Dla kibiców i piłkarzy Zagłębia, dzisiejszy mecz to wielki powód do radości, bo miedziowi w końcu dopisali na swoje konto pierwsze w Grupie Spadkowej 3 punkty.

– Potencjał naszej drużyny jest bardzo duży. W końcu udało się wygrać i przybliża nas do pewnego utrzymania – puentuje Kamil Mazek, strzelec drugiej bramki dla Zagłębia Lubin.