Przejazd zostanie zamknięty, wyznaczono objazd

7710

Kierowcy będą musieli korzystać z objazdu – od poniedziałku, 24 czerwca, zamknięty zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym na drodze gminnej pomiędzy miejscowościami Rudna i Brodów. Jest to związane z remontem linii kolejowej nr 289 na odcinku Legnica – Lubin – Rudna Gwizdanów.

Mapka przygotowana przez wykonawcę remontu

Prace przy wiadukcie, a więc i utrudnienia w ruchu potrwają około 6 tygodni. Przez ten czas kierowcy będą musieli korzystać z objazdu, który został wyznaczony przez miejscowość Gwizdanów.

Prace remontowe wiaduktu prowadzone są w związku z modernizacją linii kolejowej nr 289 na odcinku Legnica – Lubin – Rudna Gwizdanów. To największa obecnie prowadzona inwestycja kolejowa na Dolnym Śląsku. Na 10 stacjach i przystankach poprawi się standard obsługi pasażerów. Odnowione perony zapewnią wygodny dostęp do pociągów. Ważnym efektem będzie poprawa stanu technicznego linii, umożliwiająca ruch pociągów z prędkością do 120 km/godz. towarowy do 80 km/h. Dzięki inwestycji PLK powstanie możliwość uruchomienia dogodnych połączeń pasażerskich pomiędzy głównymi ośrodkami Zagłębia Miedziowego: Legnicą, Lubinem i Głogowem.

Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 243 mln zł brutto, z czego ponad 122 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego.