Przejazd znów do poprawki

24

LUBIN. Przez dwa najbliższe dni jadący do i z Legnicy muszą się przygotować na spore utrudnienia – przejazd kolejowy przy wyjeździe z Lubina na Legnicę będzie remontowany.

Remont zaczął się dzisiaj, 22 listopada. W czasie robót ruch odbywać się będzie wahadłowo.

– Zgłosiliśmy zastrzeżenia co do jakości prac remontowych wykonanych w ubiegłym roku przez wynajętą przez nas firmę. Reklamacja została uznana i w ramach gwarancji przystąpiono do naprawy nawierzchni przejazdu – mówi Oskar Olejnik, rzecznik Zakładów Linii Kolejowych we Wrocławiu, które odpowiadają za przejazdy kolejowe.

Już raz ten przejazd był naprawiany – w sierpniu tego roku. Wtedy poprawki były niezbędne, bo z drogi wystawały druty. Teraz, jak mówi rzecznik linii kolejowych, potrzebne jest doasfaltowanie nawierzchni.

Przypomnijmy, że przejazd kolejowy przy wyjeździe z Lubina na Legnicę był remontowany jesienią ubiegłego roku. Wtedy wymienione zostały płyty, naprawione odwodnienie oraz wylany nowy asfalt.


POWIĄZANE ARTYKUŁY