Przejazd na 1 Maja zamknięty nieco dłużej

3617

Jeszcze przez kilka dni nie przejedziemy autem przez przejazd kolejowy przy ulicy 1 Maja. Miał być zamknięty do końca sierpnia, ale firma zajmująca się remontem linii kolejowej nr 289 nie skończyła pracy.

– Z uwagi na konieczność dokończenia robót związanych z zabudową płyt małogabarytowych jako nawierzchni przejazdu w ciągu ul. 1 Maja, informujemy o przedłużeniu terminu zakończenia robót na 4 września 2019 r. – mówi Piotr Wałowski, kierownik kierownik budowy z firmy Torpol, która wykonuje modernizację linii kolejowej nr 289 na zlecenie PKP PLK.

Co istotne dla kierowców, gdy przejazd zostanie otwarty, od 5 września wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jest to związane z remontem pobliskiej ulicy Jana Pawła II i zamknięciem dla ruchu samochodowego drogi od strony ul. Chocianowskiej.

Przypomnijmy, przejazd przy ulicy 1 Maja został zamknięty 25 lipca. Pierwotnie podawano, że jego remont potrwa do połowy sierpnia. Termin otwarcia przejazdu przesunięto jednak na 31 sierpnia. Dziś już wiemy, że prace zakończą się dopiero we wrześniu.

Stara nawierzchnia na przejeździe została zdemontowana. Podłoże wzmocniono, następnie ułożone zostały nowe tory, a teraz robotnicy zajmą się ułożeniem nawierzchni na przejeździe z płyt małogabarytowych – takich jak na Starym Lubinie. W planach był też remont nawierzchni bitumicznej na dojazdach.

Gdy firma Torpol skończy remont przejazdu na ulicy 1 Maja, zajmie się kolejnym – na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Na czas prac on również zostanie zamknięty. O szczegółach będziemy informować.

Modernizacja przejazdu kolejowego przy ul. 1 Maja to część większej inwestycji, czyli przebudowy linii kolejowej nr 289 z Legnicy przez Lubin do Rudnej Gwizdanowa.

Fot. AJ