Przegrana Zagłębia w Niemczech

21

Na Stadionie Przyjaźni w Cottbus, piłkarze Zagłębia Lubin przegrali w meczu sparingowym z Energie Cottbus 1:3. Gole w spotkaniu strzelali Sergiu Radu (9′), Ovidiu-Nicusor Burca (47′) i Leonard Kweuke (76′) dla Energie oraz Dawid Pliza (70′) dla Zagłębia.

Najpierw gole strzelili dwaj rumuńscy piłkarze niemieckiej ekipy. W dziewiątej minucie Ptaka po uderzeniu z rzutu karnego w prawy róg pokonał Sergiu Radu. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wynik podwyższył Ovidiu-Nicusor Burca pokonując bramkarza lubinian z lewej strony.
Bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Dawid Plizga, który bramkarza gospodarzy pokonał strzałem w lewy róg. Za akcję odpowiada Traore, który minął Brzenskę, ale został sfaulowany w "szesnastce".
Na 3:1 wynik podwyższył Kameruńczyk Leonard Kweuke, który otrzymał piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Alexandra Bittroffa.

W marcu Zagłębie również przegrało w Niemczach z Energie 1:3.

Energie Cottbus – Zagłębie Lubin 3:1 (1:0)

Bramki: Radu 9 (karny), Burca 47, Kweuke 76 – Plizga 70 (karny)

Energie: Tremmel (46 Lehmann) – Franke, Burca, Brzenska, Bittroff – Fandrich, Kruska, Kurth (46 Straith), Miatke – Radu (46 Burner), Kweuke

Zagłębie: Ptak – G. Bartczak, Dinis, Labedzki, Costa – Plizga (71 Błąd), Kolendowicz (61 Caiado), M. Bartczak, Świerczewski (55 D. Jackiewicz), Ekwueme – Traore

Źródło: fcenergie.de, własne