Przegrana w pierwszym meczu w Portugalii

18

W pierwszym meczu III rundy Pucharu EHF Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z portugalskim OS Belenenses 29:35 (20:18).

Od początku to wicemistrzowie Polski byli stroną przeważającą, wygrywając w pewnym momencie pierwszej połowy nawet 13:8. Jeszcze przed przerwą Portugalczycy zniwelowali część strat, ale do szatni to lubinianie schodzili prowadząc, 20:18.

Niestety w drugiej odsłonie meczu na parkiecie w Lizbonie widzieliśmy już całkiem inny zespół Zagłębia, o czym może świadczyć sam fakt, że lubinianie w tej części spotkania zdobyli zaledwie dziewięć bramek. Niestety również gra w defensywie szwankowała i pomimo udanych interwencji Adama Malchera, podopieczni Jerzego Szafrańca stracili 17 bramek.

Zagłębie Lubin: Malcher, Zaprutko – Tomczak 4, Kieliba 2, Motylewski 2, Steczek 1, Kozłowski 1, Żubrowski, Adamczak, Obrusiewicz 11, Niedośpiał 4, Zadura 4, Anuszewski, Murawski.