Przegrana w Dzierżoniowie

14

W mecz 12. kolejki Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych piłkarze ręczni Zagłębia Lubin przegrali na wyjeździe z wiceliderem MKS-em Żagiew Dzierżoniów 24:44.

Lubinianie prowadzili wyrównaną walkę do 20. minuty. Zagłębie "trzymało" wynik i nie pozwoliło odskoczyć gospodarzom na większą ilość bramek. W 19. minucie podopieczni Jarosława Hipnera przegrywali 6:8. Chwilę później kontuzji łuku brwiowego doznał Dawid Łebek. Rozgrywający Zagłębia musiał opuścić parkiet, co podcięło skrzydła drużynie. Już do przerwy przewaga gospodarzy była wyraźna. W drugiej połowie zespół z Dzierżoniowa punktował Zagłębie, wygrywając 44:24.

– Trzeba przyznać, że drużyna z Dzierżoniowa nam "nie leży". W pierwszej rundzie również przegraliśmy z nimi wysoko. Dzisiaj do momentu kontuzji Dawida szło nam całkiem nieźle, jednak kiedy opuścił on parkiet z chłopaków zeszło powietrze – podsumował trener juniorów młodszych Jarosław Hipner.

MKS Żagiew Dzierżoniów – MKS Zagłębie Lubin 44:24 (21:12)

Bramki dla Zagłębia: Lipiński 4, Amorowicz 1, Nowak 3, Mościpan 1, Kringier 1, Jurczyk 5, Łebek 2, Pokora 6, Sosnowski 1.