Przegrana na zakończenie rundy

15

W meczu 11. kolejki ekstrakalsy kobiet piłkarki ręczne Interferii Zagłębia Lubin przegrały na wyjeździe ze Zgodą Ruda Śląska 25:26 (10:14).

W pierwszym kwadransie spotkanie było bardzo wyrównane, a Zgoda prowadziła co najwyżej różnicą dwóch bramek. Niestety do końca pierwszej połowy podopieczne Bożeny Karkut nie tylko nie zdołały zniwelować tych strat, ale i pozwoliły rywalkom jeszcze powiększyć przewagę. Do przerwy było 14:10 na korzyść śląskiego zespołu.

W drugiej połowie lubinianki zaczęły niwelować straty. Po dziesięciu minutach od wznowienia gry przewaga rudzianek wynosiła ponownie dwie bramki – 18:16. Niestety przez kolejne fragmenty meczu Zagłębie nie mogło sobie poradzić z dobrze grającą obroną Zgody i w 50. minucie przegrywało 22:25. W ostatnich dziesięciu minutach lubinianki dały sobie rzucić zaledwie jedną bramkę, ale same zaaplikowały rywalko tylko trzy i przegrały mecz 25:26.