Przegrana i wygrana w derbach

21

Podopieczni Piotra Obrusiewicza i Artura Hucała w ramach 12. kolejki DLJMł gr. B podejmowali na własnym terenie SPR "Chrobry" II Głogów. Lubinianie narzucali swoje tempo gry od pierwszych do ostatnich minut wygrywając 31:21.

Łukasz Głowicki otworzył wynik spotkania. Po rzutach jego kolegów z zespołu, Piotra Piróga oraz Wojciecha Krażewskiego, Zagłębie wygrywało 3:0. Głogowianie zdobyli bramkę dopiero w 7. minucie rywalizacji, a jej autorem był Hubert Kuliński. Po kwadransie gry, miedziowi prowadzili 8:5. Przez kolejne pięć minut, goście nie potrafili przebić się przez linię obrony Zagłębia, natomiast gospodarze trzykrotnie pokonywali bramkarza Głogowa, Macieja Raka. Do przerwy ekipa Piotra Obrusiewicza wygrywała 16:11.

Druga połówka również należała do gospodarzy. W 41. minucie lubinianie prowadzili 20:14. Do końca spotkania rywale znacznie odstawali do miejscowej ekipy i MKS "Zagłębie" I Lubin ostatecznie wygrało 31:21. – Jestem zadowolony z każdej wygranej. To jest zespół, który chce pracować. Jestem z nich bardzo zadowolony. Zdaje sobie sprawę, że jest z nimi dużo pracy, ale wszystko idzie w dobrym kierunku – podsumował Piotr Obrusiewicz, szkoleniowiec miedziowych.

W drugim meczu 12. kolejki Juniorów Młodszych, w którym MKS "Zagłębia" II Lubin podejmowało MSPR Siódemce "Miedź" Legnica, miedziowi musieli uznać wyższość rywala i przegrali 25:27.