Przed nami kolejny senior on-line

164

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zapraszają na kolejne, po wakacyjnej przerwie, spotkanie online z seniorami. Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie opowie o metodach oszustw i jak uchronić się przed przestępstwami. Film dostępny będzie w serwisie YouTube

Celem koncepcji pn. „Senior online” jest przede wszystkim utrzymanie stałego kontaktu funkcjonariuszy Policji z seniorami i uwrażliwienie mieszkańców naszego powiatu na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Na spotkaniu oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie omówi z jakimi oszustwami lubińscy policjanci mają do czynienia, kto najczęściej pada ofiarą przestępców, a przede wszystkim jak skutecznie uchronić się przed tego typu oszustwami. Omawiane zagadnienie było emitowane na żywo przez TV Regionalną w dniu 10 sierpnia 2023 roku.

W trackie spotkania będzie można również zadawać pytania dzielnicowemu, który omówi rodzaj swojej służby oraz z jakimi problemami mogą zgłaszać się mieszkańcy miasta. Podczas spotkania będzie można również zadawać pytania, na które odpowiedzą policjanci i zaproszony gość.

Spotkanie on-line rozpocznie się w poniedziałek 6 września 2021 roku o godzinie 9.00 w serwisie YouTube.