Przed nami kolejna Noc Dinozaurów

2290

Znów będą pięknie podświetlone figury, znów będą filmy – przed nami piąta już edycja Nocy Dinozaurów. A także niespodzianka – to lubinianie wybiorą filmy, które obejrzymy w plenerze.

Ubiegłoroczna Noc Dinozaurów przyciągnęła tłumy lubinian

Ubiegłoroczna Noc Dinozaurów pobiła wcześniejsze edycje – w parku po zmroku pojawiły się tłumy mieszkańców, którzy chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z prehistorycznym gadem. – Mieliśmy tysiące odwiedzających, mieszkańcy stali w długich kolejkach, by sfotografować się z podświetloną figurą dinozaura – wspomina Agata Bończak, dyrektor Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. – Wiemy, że ten cykl się spodobał, więc chcemy go kontynuować – dodaje.

Tegoroczną Noc Dinozaurów zaplanowano na na weekend od 13 do 15 sierpnia. Tak jak w ubiegłych latach, organizatorzy chcą ją połączyć z kinem plenerowym. Formuła ma być podobna – najpierw bajka lub film animowany dla najmłodszych, a później coś dla starszych widzów.

– Obecnie jesteśmy na etapie wybierania tytułów, które chcielibyśmy zaprezentować mieszkańcom w ramach kina plenerowego. Przygotujemy kilka propozycji, ale ostateczna decyzja będzie należeć do mieszkańców. Zależy nam, by to lubinianie zdecydowali, który tytuł chcą obejrzeć – podkreśla dyrektor Bończak.

 

Głosować będzie można na naszym portalu. Park szacuje, że swoje propozycje będzie mógł przedstawić pod koniec lipca.

Dodajmy, że nim zobaczymy nocą pięknie podświetlone dinozaury, możemy zobaczyć jak prezentują się po ostatnim liftingu. Kilka gadów w ostatnich dniach zostało bowiem odmalowanych, by znów cieszyć oko, szczególnie tych najmłodszych odwiedzających.