Przed nami emocje związane z halową piłką nożną

194

2 grudnia o godz. 18.00 RCS Lubin zaprasza na mecz reprezentacji Polski mężczyzn w Futsalu. Spotkanie pomiędzy Polska a Serbia odbędzie się w Hali Widowiskowo – Sportowej RCS w Lubinie. Bilety na  mecz dostępne są w kasie RCS oraz przez Internet.

Po tym, jak w pierwszym półroczu do Polski zawitały jedne z najlepszych reprezentacji na świecie, czyli Rosja i Brazylia, a w październiku biało-czerwoni grali z Hiszpanią, teraz kolejna gratka dla fanów piłki halowej. W pierwszych dniach grudnia na Dolny Śląsk zawita Serbia.

Reprezentacja Serbii co prawda nie może się pochwalić takimi sukcesami, jak chociażby Hiszpania czy Rosja, ale od dobrych kilkunastu lat na Półwyspie Bałkańskim nie ukrywają ogromnych ambicji futsalowych. Serbia wielu reprezentacjom napsuła krwi, a swoje aspiracje potwierdziła chociażby w 2016 roku, gdy na Mistrzostwach Europy była o włos od brązowych medali, ostatecznie zakończyła turniej na czwartym miejscu.

Biało-czerwoni po nieudanych eliminacjach do Mistrzostw Świata do meczów z faworyzowanym rywalem przystąpią podwójnie zmobilizowani. W nowy rok będą chcieli wejść w zdecydowanie lepszych nastrojach, ponadto za cel stawiają sobie poprawę dotychczasowych statystyk w meczach z rywalem z Bałkanów.

Cały czas Polacy czekają na pierwsze zwycięstwo nad Serbią. Tylko w pierwszym meczu udało nam się zremisować, w pozostałych górą byli rywale. Od strony szkoleniowej będzie to również bardzo ważna próba, bo będzie to właściwie ostatni test przed rozpoczynającymi się niebawem eliminacjami do Mistrzostw Europy.

Kadra Polski na mecz z Serbią:
1. Łopuch Piotr (AZS UŚ Katowice)
2. Leszczak Sebastian (Clearex Chorzów)
3. Zastawnik Mikołaj (Clearex Chorzów)
4. Kałuża Michał (Club Deportivo Burela Futbol Sala)
5. Kriezel Tomasz (FC KJ Toruń)
6. Pietruszko Piotr (GI Malepszy Futsal Leszno)
7. Wojciechowski Sebastian (GI Malepszy Futsal Leszno)
8. Gładczak Robert (GSF Gliwice)
9. Lutecki Tomasz (GSF Gliwice)
10. Solecki Dominik (Piast Gliwice)
11. Widuch Michał (Piast Gliwice)
12. Budniak Paweł (Rekord Bielsko – Biała)
13. Iwanek Krzysztof (Rekord Bielsko – Biała)
14. Kubik Michał (Rekord Bielsko – Biała)
15. Marek Michał (Rekord Bielsko – Biała)