Przebudowa ulic w toku. Od dziś nowa organizacja ruchu

8840

Na dwa tygodnie zmieniła się dziś organizacja ruchu przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Zielonogórskiej i Spacerowej. – Prace idą tu zgodnie z harmonogramem, podobnie jak w przypadku ulic Wyszyńskiego i Szpakowej – informuje Zdzisław Przepiórski z Urzędu Miejskiego w Lubinie.

Budowa ronda w ciągu ul. Zielonogórskiej to jedna z największych inwestycji drogowych w Lubinie. Całkowicie zmieni ona układ komunikacyjny w tej części miasta.

Wykonawca zrealizował już większość robót w obrębie sieci infrastrukturalnych. Gotowe są podbudowy pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, a w niektórych miejscach położone zostały pierwsze warstwy bitumiczne. W tej chwili prowadzone są prace brukarskie.

Od dzisiaj kierowcy jeżdżący ul. Mickiewicza i Szkolną muszą stosować się do wahadłowej sygnalizacji świetlnej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez dwa tygodnie.

– Ruch ulicą Zielonogórską chcemy puścić najszybciej, jak to będzie możliwe. Zakładamy, że uda się to zrobić wiosną. Cała inwestycja ma być zrealizowana w lipcu. Wszystkie prace idą według harmonogramu – mówi Zdzisław Przepiórski, kierownik Referatu Inżynierii Ruchu Urzędu Miejskiego w Lubinie.

Niezagrożony jest na dziś także końcowy termin przebudowy ulic Wyszyńskiego i Szpakowej – tu roboty mają się zakończyć na przełomie lipca i sierpnia.

– Na obu mamy już po jednym pasie gotowym, brakuje tylko warstwy ścieralnej nawierzchni – opisuje Przepiórski. – Na ukończeniu są też instalacje. Szpakowa ma już ścieżkę rowerową z chodnikiem, trwają prace brukarskie. Liczymy, że pogoda dalej będzie nam sprzyjać – dodaje.

Wiosną rozpoczną się pozostałe inwestycje w ramach programu przebudowy dróg, obejmujące ul. Kochanowskiego, Gajową, Brzeską, Krzemieniecką i osiedle Polesie. Zakres prac będzie tu znacznie mniejszy, więc te zadania również mają być ukończone latem tego roku.

Fot. BM

Szczegóły poszczególnych inwestycji opisywaliśmy tutaj:

Lubińskie ulice do gruntownej przebudowy