Projekt domu jednorodzinnego – na co możesz postawić?

192

Projekt domu jednorodzinnego – na co możesz postawić?

Budowa domu to nie lada inicjatywa, ale i spora inwestycja. Na co więc postawić? Jakie rozwiązanie wybrać? Możliwości jest naprawdę wiele, o czym będziesz mógł się zaraz przekonać. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz, jak duża jest Twoja rodzina, a także ile po prostu chcecie mieć miejsca w domu. No dobrze, poznaj kilka ciekawych przykładów projektów domów jednorodzinnych, a także dowiedz się, jak przedstawia się prawo budowlane w 2021 roku.

  1. Trzy projekty domów jednorodzinnych – konkretne propozycje dla Ciebie

  2. Przepisy prawa budowlanego w 2021 roku

Projekt domu jednorodzinnego powinien być dobrany wedle Twoich oczekiwań, możliwości finansowych, ale także rozwiązań technicznych. Przede wszystkim powinien spełniać wszelkie normy budowlane, jakie ustalono odgórnie na rok 2021. 

Trzy projekty domów jednorodzinnych – konkretne propozycje dla Ciebie

Pierwsza propozycja to projekt Hiacynt, dom o powierzchni użytkowej 210 metrów kwadratowych. Jest to dom z czterema pokojami, nie licząc oczywiście salonu. Są także dwa stanowiska garażowe dla dużych rodzin z dwoma autami. Oczywiście stanowisko garażowe można nieco inaczej zaaranżować. Łazienki wraz z toaletami są trzy. Kąt nachylenia dachu wynosi dokładnie 35 stopni, natomiast rozmiar działki, jaki jest wymagany to minimalna szerokość powyżej 24 metrów, a długość to 26,46 centymetrów.

Kolejną propozycją, która jest niezwykle popularna wśród wielu klientów między innymi strony Extradom, gdzie znajdziesz setki ciekawych projektów to projekt Premium Home. Polecamy go mniejszym rodzinom na przykład 2+1 lub 2+2. Dom ma bowiem „jedynie” jeśli porównujemy go do poprzednika 125 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Tutaj także masz do dyspozycji cztery pokoje bez salonu, jest oczywiście kuchnia w tym jedno stanowisko garażowe i dwie łazienki. Kąt nachylenia dachu w tym przypadku wynosi dokładnie 40 stopni, natomiast minimalna szerokość działki konieczna do zabudowy to 20 metrów, a długość dokładnie 17,30 centymetrów. Dom jest prosty na zewnątrz, ale nowoczesny, również w środku. Bardzo funkcjonalny i właśnie idealny dla niedużej rodziny. 

Dom na Parkowej 7 to kolejny projekt, jaki chcemy Ci polecić. Dlaczego jest wyjątkowy? Z kilku powodów. Jego powierzchnia jest już nieco większa od poprzednika i wynosi dokładnie 142 metry kwadratowe. To więcej, wciąż jednak sporo mniej od pierwszego przykłady, czyli domu Hiacynt. Nie każdy jednak przecież chce sporo powierzchni do utrzymania. Dom bez dwóch zdań wyróżnia się klasycznym stylem wykonania, można powiedzieć dość amerykańskim ze sporym podcieniem wejściowym. Wewnątrz domu z ważniejszych pomieszczeń warto wyróżnić trzy pokoje bez salonu, kuchnię, dwa stanowiska garażowe, a także dwie łazienki z toaletami. W tym przypadku kąt nachylenia dachu wynosi 30 stopni. Aby zbudować ten dom, potrzebujesz działki o długości 29 metrów i szerokości 20 metrów.

Przepisy prawa budowlanego w 2021 roku

Jak przedstawia się prawo budowlane 2021? Przejdźmy od razu do konkretów. Wartość zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną domu w przeciągu roku, nie może być wyższa niż 70 kWh/m2. Wszystkie podane wyżej projekty spełniają ten przepis. To jednak nie koniec, musisz także postawić na projekt, w którym współczynnik przeniku ciepła nie przekroczy 0,2 W/m2K dla ścian zewnętrznych, a w przypadku zwykłych okien i drzwi balkonowych nie będzie mogło przekroczyć 0,9 W/m2K, tyle samo w przypadku okien połaciowych.


POWIĄZANE ARTYKUŁY