Premiery w kinie Muza

114

W tym tygodniu w lubińskim kinie Muza dwie premiery: polski „The End” oraz klasyk „Lassie, wróć!”.

„The End”

Obie nowości będą wyświetlane do 2 września. Natomiast jeszcze przez tydzień, do 28 sierpnia będzie można obejrzeć filmy: „Czarna owca” oraz „Wyrolowani”.

W najbliższym DKF-ie, 25 sierpnia, pokazana zostanie produkcja „Dzień dobry, Robin”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Czarna owca”

Magda i Arek tworzą zgrane małżeństwo z 25-letnim stażem, opiekujące się chorym dziadkiem. Mieszkają z synem Tomkiem, który jest w długoletnim związku ze swoją dziewczyną, Asią. Pozornie wszystko jest w porządku – typowa rodzina. A jednak… Magda, nauczycielka w katolickim liceum, ukrywa przed wszystkimi fakt, że woli kobiety, Arek od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy, a Tomek – popularny youtuber, kieruje się głównie swoim interesem. Ambaras zaczyna się, kiedy zmęczona życiem w ukryciu Magda postanawia iść za głosem serca, uruchamiając lawinę kolejnych zdarzeń. Asia zrywa z Tomkiem, dziadek znika, a Arek ma problem z posklejaniem rzeczywistości na nowo. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak mu się wydaje… Czy każdy z bohaterów odnajdzie swój własny sposób na szczęście?

„Wyrolowani”

Ola i Olo od zawsze mają w życiu pod górkę i pod… dziurkę. Co z tego, że należą do uroczego gatunku Flumaków, którym zachwycił się sam Karol Darwin, skoro jest to gatunek na wylot zagrożony. Flumaki to takie okrągłe istoty z prześwitem w środku, co upodabnia je bardzo do donatów. Są zresztą nie mniej słodkie. Niestety los rzadko uśmiecha się do Oli i Ola, którzy nawet przez własnych ziomali uważani są za nieogarniętych i fajtłapowatych. Ale fortuna kołem się toczy! Tuż przed katastrofą, która na zawsze ma zmieść z powierzchni Ziemi całe plemię Flumaków, Ola i Olo wyruszają w podróż w czasie, dzięki której być może uda im się odwrócić bieg historii. Przyszłość, do której trafią okaże się jeszcze bardziej zakręcona niż ich 1885 rok , ale powrót do przeszłości to na razie mission impossible. W towarzystwie nieletniego dinozaura, szczeniaka Czarusia i kilku innych oryginałów, Ola i Olo muszą rzucić się w wir przygody, by odnaleźć zaginionego naukowca, który podobno wie jak to wszystko odkręcić.

„The End”

Siedmiu sławnych aktorów daje się wciągnąć w grę, której finału nikt nie jest w stanie przewidzieć. W chwili, gdy cały świat znajduje się w zawieszeniu, a przyszłość wydaje się więcej niż niepewna, gwiazdy otrzymują intratną propozycję. I choć nie jest ona szczytem ich ambicji zawodowych, nie zamierzają z niej zrezygnować. Seks, intrygi, zdrady, donosy, nielojalność, oszustwa, a wszystko przykryte sztucznym uśmiechem.

W rolach głównych: Aleksandra Popławska, Tomasz Karolak, Jarosław Boberek, Przemysław Sadowski, Katarzyna Figura, Mirosław Zbrojewski i Janusz Chabior.

„Lassie, wróć!”

Historia najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla.

Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo. Ale nie tylko ona wpada na podobny pomysł. Również Flo, nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać suczki. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem.

„Dzień dobry, Robin”

Portret wielkiego człowieka, który bawił nas i wzruszał przez wiele lat. W dokumencie poświęcono również sporo uwagi ostatniemu okresowi z życia artysty, który do tej pory był owiany tajemnicą. Twórcy wyjaśniają nam, w jaki sposób otępienie ciałami Lewy’ego może wpływać na fizyczne i psychiczne zdrowie człowieka. Informacja o samobójstwie Robina Williamsa obiegła świat i nie pozostawiła zbyt wiele miejsca na dyskusję. Dzięki temu obrazowi łatwej będzie nam zrozumieć, jak wielkie brzemię w postaci choroby nosił na swoich barkach aktor takich filmów jak „Buntownik z wyboru”, „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” czy „Pani Doubtfire”.


POWIĄZANE ARTYKUŁY