Premierowe seanse filmu „Robin Hood: Początek”!

28

W lubińskim kinie Helios w najbliższy czwartek, 29 listopada, premierowe pokazy nowej ekranizacji historii o legendarnym brytyjskim banicie – „Robin Hooda: Początek”.

W postać Robina z Loxley wciela się Taron Egerton, który z pomocą Małego Johna (Jamie Foxx), po raz pierwszy zbuntuje się przeciwko władzom skorumpowanego królestwa.

Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina – piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę.

Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kompanem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John. Już wkrótce w mieście pojawia się tajemniczy wojownik w saraceńskim kapturze, który odbiera bogatym i rozdaje biednym. Szybko okaże się jednak, że okoliczności wymagają działań na większą skalę, bowiem Szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu.

Szczegóły na temat premierowych seansów w lubińskim Heliosie dostępne są na stronie: www.helios.pl/robinhood.