Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych

328

Dla nich to bardzo ważne wydarzenie, przygotowywali się do tego występu kilka tygodni. Było trochę stresu, ale na końcu wszyscy świetnie się bawili. Osoby niepełnosprawne z powiatów polkowickiego, legnickiego i lubińskiego spotkały się podczas kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych.

W sali kameralnej Centrum Kultury Muza zapachniało świętami. Rozbrzmiewały kolędy, pastorałki i piosenki. Publiczność usłyszała między innymi „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

– To już kolejna edycja tego konkursu – uśmiecha się Sandra Uściła, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Akademia Życia, które zorganizowały imprezę. – W sumie na scenie wystąpiło 35 osób z dwunastu jednostek: WTZ-ów z powiatu polkowickiego, legnickiego i lubińskiego, Domu Dziennego Pobytu Senior, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych i Zespołu Szkół Placówek Oświatowych w Lubinie – dodaje.

– Co by nie mówić, człowiek lubi rzeczy znane, które kojarzą mu się z przyjemnością, ciepłem, radością, śmiechem, a przecież takie są właśnie święta Bożego Narodzenia, których klimat opisuje polska kolęda – stwierdza.

Każdy się starał i chciał pokazać się z najlepszej strony. Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Akademia Życia przygotowywali się do tego występu kilka tygodni. Pomagał przy tym oczywiście terapeuta zajęciowy – dodaje Uściła.

Na koniec jury konkursu w składzie Violetta Kwiatkowska, Anna Barszczyńska i Kamil Lis wyłoniono czterech zwycięzców w kategoriach: dzieci do 15. roku życia – solo i zespół, młodzież i dorośli od 16. roku życia – solo i zespół.

Swojego ulubieńca wybrała też publiczność, wrzucając głosy do specjalnie przygotowanej urny.

– Dla zwycięzców mamy nagrody muzyczne, czyli między innymi słuchawki i głośniki, a dla osoby wybranej przez publiczność – kosz słodkości – wylicza kierownik WTZ Akademia Życia, przyznając, że dla podopiecznych WTZ taki konkurs to nie tylko zabawa, ale też możliwość zaprezentowania się przed publicznością, rodziną. – Mogą przezwyciężyć swoje lęki i przełamać bariery – stwierdza.

Konkurs uświetnił występ młodych muzyków ze Szkoły Muzycznej I st. w Lubinie.

Fot. WTZ Akademia Życia


POWIĄZANE ARTYKUŁY