Powalczyliśmy w Kielcach

73

Zdziesiątkowane przez kontuzje Zagłębie Lubin powalczyło na parkiecie aktualnych mistrzów Polski i najlepszej europejskiej drużyny. Miedziowi przegrali z Vive Tauron Kielce 22:28 (11:14).

Jan Czuwara na zdjęciu (Fot. Paweł Andrachiewicz)

Przed spotkaniem lubinianie byli skazywani na pożarcie. Podopieczni Pawła Nocha i Adriana Anuszewskiego do Kielc udali się w okrojonym składzie, ale przez długi czas prowadzili wyrównaną walkę z faworyzowanymi gospodarzami. Aż 15 z 22 bramek dla Zagłębia zdobyli młodzi zawodnicy – Tomasz Pietruszko, Arkadiusz Moryto i Przemysław Mrozowicz do bramki Vive trafiali pięć razy. A jeśli już o młodych zawodnikach mowa to w Kielcach pojawił się także nasz junior Krystian Bondzior.

Mecz zaczął się planowo dla gospodarzy. Było 2:0 i 4:2. Później do głosu doszli lubinianie, którzy niespodziewanie przejęli inicjatywę na parkiecie. Z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy i przez większość pierwszej połowy to właśnie Zagłębie było na prowadzeniu. Rywale odskoczyli przy wyniku po 11, rzucając trzy bramki z rzędu jeszcze przed przerwą.

Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, tymczasem lubinianie nadal nie odpuszczali. Co prawda w pewnym momencie Vive odskoczyło na sześć bramek, ale miedziowi w kilka minut zniwelowali straty do trzech trafień. Podopieczni Talanta Dujszebajewa odskoczyli ponowie w ostatnich minutach, notując ostatecznie 6-bramkowe zwycięstwo.

Postawa na parkiecie mistrza Polski i triumfatora Ligi Mistrzów, pomimo porażki, może napawać optymizmem przed zbliżającymi się spotkaniami w Lubinie z Pogonią Szczecin i Chrobrym Głogów.

Vive Tauron Kielce – Zagłębie Lubin 28:22 (14:11)

Vive: Szmal, Ivić – Vujović 2, Reichmann 4, Kus 2, Aguinagalde 5, Bielecki 5, Jachlewski 2, Strlek 2, Bis 2, Jurkiewicz 2, Zorman, Bombac 1, Djukić 1

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Bondzior, Przysiek 1, Kużdeba 2, Mrozowicz 5, Wolski 3, Gudz, Czuwara 1, Pietruszko 5, Moryto 5, Dżono

Źródło: zaglebie.lubin.pl