Potrzebni chętni do stworzenia lubińskiej Paczki

862

Poszukiwani wolontariusze! Żeby jak co roku Szlachetna Paczka mogła przynieść radość zarówno ofiarowywanym, jaki ofiarującym, niezbędne są osoby, które połączą wszystko w całość. Chętni mogą się zgłaszać do końca września. – Potrzebujemy pięciu, siedmiu osób – przyznaje Klaudia Odorczuk, jedna z lubińskich wolontariuszek.

Akcja Szlachetna Paczka co roku przed świętami Bożego Narodzenia pomaga ulżyć w zmaganiach z trudną codziennością wielu polskim rodzinom. W Lubinie w każdej edycji niesie mądrą pomoc kilkudziesięciu potrzebującym, nie tylko wielodzietnym rodzinom, ale i osobom starszym czy samotnym.

Nad całością czuwają wolontariusze. Właśnie trwa ich nabór. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 16 lat. Wystarczy chęć działania i wypełnienie zgłoszenia na stronie superw.pl TUTAJ. Trwa to tylko chwilę.

Każdy, kto się zgłosi, przejdzie jednodniowe szkolenie. Potem rozpocznie się poszukiwanie rodzin, które potrzebują pomocy. Wolontariusze następnie odwiedzą je, spiszą ich historie życiowe oraz wypytają o potrzeby. Przez lata działania Szlachetnej Paczki przekonaliśmy się, że czasem te potrzeby są bardzo zwyczajne, jak środki czystości, opał na zimę, żywność czy sprzęty gospodarstwa domowego.

Baza rodzin potrzebujących wsparcia zostanie otwarta w połowie listopada. Od tego dnia, osoby indywidualne, grupy czy firmy, będą mogły wybrać rodzinę, której chcą pomóc, przygotować paczkę i spełnić czyjeś marzenia. Finał akcji, czyli przekazanie paczek, jak zwykle, odbędzie się na początku grudnia.

To będzie już 22. edycja Szlachetnej Paczki. Jak podkreślają pomysłodawcy tej inicjatywy, nie jest to jedynie doraźna pomoc, która na chwilę ulży obdarowanym w zmaganiach z trudną codziennością, ale tzw. mądra pomoc. Rodziny włączone do programu otrzymują nie tylko wsparcie materialne, ale przede wszystkim impuls do zmiany. Szlachetna Paczka to nie jednorazowa pomoc, ale próba nawiązania relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania.

Więcej o tej inicjatywnie można dowiedzieć się ze strony szlachetnapaczka.pl.