Postanowili ukraść cały bankomat

6740

Jeśli próbowali powtórzyć wyczyn swoich poprzedników sprzed kilku lat, to grubo się pomylili. Albo raczej przeliczyli – nieznani sprawcy próbowali dziś nad ranem ukraść bankomat ze ścinawskiej Biedronki.

Fot. Pixabay

Plan wydawał się być prosty – wyważyli automatyczne drzwi w przedsionku marketu, gdzie znajduje się bankomat, weszli do środka, zaczepili linę o urządzenie i odjechali autem – tak prawdopodobnie wyglądał plan złodziei. A jednak się nie udało, bo bankomat do podłoża zamontowany był bardzo solidnie.

– Około godziny 4 nad ranem pracownicy Biedronki w Ścinawie poinformowali policję o próbie kradzieży bankomatu. Sprawca bądź sprawcy usiłowali ukraść całe urządzenie, podczepiając je do samochodu – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Bankomatu nie udało się jednak wyrwać – dodaje.

Pracownicy marketu w momencie zdarzenia byli w magazynie.

Policja będzie teraz prowadzić postępowanie, mające ustalić osoby, które chciały ukraść urządzenie z pieniędzmi. Będą odpowiadać za usiłowanie kradzieży i spowodowane zniszczenia.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy złodzieje biorą sobie za cel bankomat ze ścinawskiego marketu. Podobna sytuacja miała miejsce w 2014 roku. Wtedy złodziejom udało się jednak ukraść całe urządzenie.