Postanowili stuningować swoje auto cudzymi felgami

1998

Dwóm młodym mężczyznom tak spodobały się felgi w pewnym audi, że postanowili je sobie przywłaszczyć. Zdążyli jednak ukraść tylko dwie… Niedługo potem wpadli w ręce policji.

– Do dosyć zuchwałej kradzieży kół doszło w pierwszej połowie maja na terenie gminy Lubin. Z zaparkowanego przy prywatnej posesji samochodu marki Audi, ktoś zabrał dwie felgi z oponami. Fakt kradzieży mieszkaniec naszego powiatu zgłosił na komendzie przy Traugutta – mówi starszy aspirant Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego lubińskiej policji.

Okazało się, że felgi z oponami ukradli 17- i 25-latek z powiatu legnickiego.

Tak im się spodobały, że postanowili je ukraść i założyć w swoim samochodzie. W nocy weszli na prywatną posesję, gdzie stało zaparkowane audi i przy pomocy lewarka oraz klucza odkręcili koła. Nie udało im się jednak zdobyć całego kompletu, bo w domu zapaliło się światło. Złodzieje uciekli, zabierając ze sobą tylko dwa koła.

Skradzione felgi założyli w swoim samochodzie. Nie cieszyli się jednak nimi długo. Zostali zatrzymani przez lubińskich policjantów, a ich zdobycz zabezpieczona.

Teraz za kradzież odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.


POWIĄZANE ARTYKUŁY