Portowcy pokonani

535

W niedzielne popołudnie KGHM Zagłębie Lubin wygrywa z Pogonią Szczecin 1:0. Bramkę dla „Miedziowych” zdobył Bartosz Kopacz.

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu obu drużyn. Przeciwnicy badali się i grali głównie w środku pola. Najgroźniejszą sytuację w tej części gry miał Tomasz Pieńko kiedy uderzał głową, jednak Klebaniuk świetnie interweniował w bramce gości.

Druga połowa z minuty na minutę układała się pod dyktando Zagłębia, i lubinianie zaczęli stwarzać coraz groźniejsze sytuację. W 59. minucie świetnie z rzutu wolnego uderzył Dąbrowski, ale znów dobrze dysponowany tego dnia Klebaniuk wybronił. W 75. minucie meczu po rzucie rożnym do bramki gości trafił kapitan Zagłębia – Bartosz Kopacz. Po zdobyciu gola to „Miedziowi” dalej byli drużyną, która prowadziła grę, jednak nie udało się podwyższyć wyniku.

Po tym spotkaniu Zagłębie Lubin jest liderem Ekstraklasy razem ze Śląskiem Wrocław.