Porsche odzyskane, paser zatrzymany

370

Luksusowe Porsche, skradzione we Włoszech i warte ponad 200 tys. zł, zostało odnalezione przez lubińskich policjantów. W sprawie zatrzymano 28-letniego mieszkańca Lubina, który usłyszał zarzut paserstwa.

Lubińscy kryminalni, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, odzyskali luksusowe Porsche skradzione na terenie Włoch. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili miejsce ukrycia pojazdu i zabezpieczyli go w nienaruszonym stanie.

– Od momentu uzyskania zgłoszenia o skradzionym pojeździe kryminalni natychmiast przystąpili do działań. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej szybko wytypowali miejsce, gdzie ukryto luksusowe auto. Samochód został odzyskany i zabezpieczony w nienaruszonym stanie – informuje podkom. Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Na odnalezieniu samochodu działania mundurowych się nie zakończyły. Analiza zgromadzonych informacji i dalsze czynności operacyjne doprowadziły śledczych do zatrzymania mężczyzny mającego związek ze sprawą.

Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzut paserstwa.

– Śledczy nadal pracują nad sprawą, sprawdzając wszystkie okoliczności zdarzenia. Niewykluczone, że zgromadzony materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie kolejnych zarzutów – dodaje podkom. Sylwia Serafin.

Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza dalszych zatrzymań oraz kolejnych zarzutów.


POWIĄZANE ARTYKUŁY