Porażka na boisku wicelidera

290

W niedzielne popołudnie KGHM Zagłębie Lubin przegrało z Pogonia Szczecin 2:1 w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Dla wicelidera bramki zdobywali Zahović oraz Biczachczian, natomiast dla lubinian trafił Szysz.

Spotkanie było wyjątkowe dla nowego kapitana Zagłębia – Bartosza Kopacza, który rozgrywał swoje setny mecz w Ekstraklasie. Od początku gospodarze narzucili swoje tempo gry i przyniosło to efekty już w szóstej minucie, kiedy po błędzie Podlińskiego piłkę przejął Malec, dograł do Zahovicia, a ten sprytnie pokonał Hładuna. W 23. minucie przed stratą kolejnego gola uchronił Zagłębie golkiper, który przytomnie odbił uderzenie Żurawskiego. Do końca tej części meczu to gospodarze dalej stwarzali sytuację, jednak nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego Hładuna.

W drugiej części pojedynku obu zespołów obraz gry się nie zmieniał, jednak „Miedziowi” zaczęli coraz śmielej wychodzić z kontrami, i to popłaciło w 55 minucie. Obrońcom Pogoni urwał się Daniel, dograł do Szysza, a ten zdobył swoją kolejną bramkę w tym sezonie. Strata gola podrażniła gospodarzy, ale w każdej sytuacji górą była obrona i bramkarz Zagłębia. W 80. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Bichachczian uderzył sprzed pola karnego nie do obrony i ustalił wynik spotkania.

Kolejne spotkanie Zagłębie Lubin rozegra w najbliższy piątek o godzinie 18:00 na własnym stadionie z Wisłą Płock.