Pomaganie to także dobra zabawa

480

22,5 tys. zł zebrano podczas 5. Balu Charytatywnego, który odbył się w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Tradycyjnie impreza zgromadziła ludzi o otwartych sercach, którzy chcą pomagać innym i często angażują się w podobne inicjatywy. Kolejny raz zbierano fundusze na letni wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin.

Idea pomagania potrzebującym i wspierania inicjatyw rodziców dzieci uczęszczających do szkół z gminy Ścinawa zgromadziła na sali wielu dobroczyńców, wśród nich znaleźli się m.in.: członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, przewodnicząca rady powiatu lubińskiego Jadwiga Musiał, prezes Fundacji Przystań Dorota Giżewska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie Józef Marciniszyn oraz wielu lokalnych przedsiębiorców, działaczy społecznych, lekarzy i samorządowców. Łącznie na balu bawiło się blisko 100 gości.

Tę wyjątkową uroczystość zainaugurowali przemówieniami: burmistrz Krystian Kosztyła oraz dyrektor Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie Anna Podbucka.

– Dziękuję wszystkim gościom za przybycie. To piąta edycja naszego balu, a państwa obecność potwierdza, że ścinawianie i przyjaciele naszej gminy chcą przy okazji zabawy pomagać potrzebującym. Dziękuję również wszystkim darczyńcom, którzy przekazali cenne przedmioty na licytacje – mówił szef ścinawskiego samorządu.

Impreza udała się wyśmienicie, goście bawili się do białego rana, więc… zapewne za rok spotkają się na 6. Balu Charytatywnym.

AUTOR: Zygmunt Kogut/scinawa.pl

FOT. Ula Noszczyńska