Polski Junior Tour dla Wiktora Fortuńskiego

169

Wiktor Fortuński z KS BARIBAL Lubin został zwycięzcą narodowego Junior Tour 2021. Dzięki dwóm zwycięstwom i dwóm ćwierćfinałom, najmłodszy z Fortuńskich zgromadził 364 pkt. na 400 możliwych i zdecydowanie zajął pierwsze miejsce w rankingu.

To był dobry rok startowy dla zawodnika z Lubina, bo oprócz zwycięstwa w Junior Tourze, Wiktor wywalczył dwa srebrne medale w mistrzostwach Europy, złoty i srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów, złoty medal w EEBC Junior Championship, a także zdobył z drużyną brązowy medal w Ekstraklasie Bilardowej. Witkor okazał się także najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Na koniec należy podkreślić, że młody bilardzista wywalczył awans do Mistrzostw Polski 8 bil w Kielcach.