Nową produkcję w reżyserii Ryszarda Bugajskiego już od piątku (5 kwietnia) będzie można obejrzeć w CK Muza. Tego dnia kino wyemituje premierę filmu „Układ zamknięty” z popisową rolą Janusza Gajosa.
„Układ zamknięty” to thriller reżysera „Przesłuchania” i scenarzystów „Czarnego czwartku. Janek Wiśniewski padł”. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy – wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) – zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.
Film będzie grany przez najbliższe dwa tygodnie, aż do 18 kwietnia.
W Muzie można też obejrzeć grane już wcześniej filmy.
„Nieulotne” (grany do 11 kwietnia) – film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów zostaje wystawione na niechcianą próbę…
„Dzwoneczek i uczynne wróżki” (poranek filmowy 7 kwietnia) – kolejny, trzeci już pełnometrażowy film opowiadający losy znanej i lubianej wróżki o imieniu Cynka Dzwoneczek. Tym razem akcja skupia się nie na Nibylandii, lecz na Stałym Lądzie, gdzie elfy o przyrodniczych talentach przygotowują właśnie dla ludzi piękne, upalne lato. Niestety, Dzwoneczek zapuszcza się daleko w ludzką wioskę, gdzie trafia do domu małej dziewczynki. Zostaje przez nią schwytany i uwięziony w małym słoiczku. Świadkiem tego wydarzenia jest ponura i egoistyczna elfa Widia, która wkrótce otrzymuje ważne zadanie – wraz z Iskierką, Różyczką, Jelonką i Mgiełką musi uwolnić Cynkę. Czy podoła zadaniu?
Dodatkowo 10 kwietnia z DKF-ie wyemitowany zostanie francuski dramat surrealistyczny „Holy motors”.
Oskar (Denis Lavant) jest milionerem o dość ekscentrycznym podejściu do życia, pracującym dla tajemniczej agencji. Jego dnia nie wypełnia dbanie o interesy i pomnażanie majątku. Zamiast tego, stara się on żyć w jak najbardziej intensywny sposób – niemal w systemie 24/7. Nie jest to jednak jego życie, bowiem z pomocą Celine (Edith Scob), Oskar wciela się w role obcych ludzi, poświęcając w ten sposób własną tożsamość. Raz staje się żebrakiem, raz ojcem rodziny, a innym razem akordeonistą. Jego codzienność jest tak naprawdę przesycona emocjami i zmaganiem się z problemami innych osób. Jak długo można żyć w ten sposób i jak bardzo niebezpieczne jest takie życie? Czy taka postawa jest w ogóle możliwa? Przekonaj się o tym oglądając ten surrealistyczny, a czasami wręcz absurdalny dramat samotnego człowieka szukającego odpowiedzi na jedno z najbardziej fundamentalnych pytań – jak żyć…?
Więcej na stronie: www.ckmuza.eu