Policjanci zainterweniowali w ostatniej chwili

5150

Siedzący przy torach mężczyzna próbował odebrać sobie życie. Powstrzymali go przed tym policjanci.

O człowieku, który kaleczył się ostrym narzędziem, powiadomiła oficera dyżurnego jedna z mieszkanek. Z telefonicznej relacji kobiety wynikało, że mężczyzna był zdesperowany.

Patrol prewencji znalazł mężczyznę, który faktycznie siedział przy torach i trzymał w ręce ostre narzędzie, którym kaleczył lewą rękę. Na widok mundurowych zaczął uciekać w kierunku lasu. Policjanci szybko go zatrzymali i odebrali mu ostry przedmiot.

– Z uwagi na rany cięte na rękach i krwawienie funkcjonariusze udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie doprowadzili do radiowozu. Kontakt z nim był bardzo utrudniony z uwagi na upojenie alkoholem i bełkotliwą mowę. Mieszkaniec powiatu lubińskiego powiedział policjantom, że ma dość życia – relacjonuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie

Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał pomoc lekarską. Następnie trafił na komendę policji. Gdy wytrzeźwiał, został objęty specjalistyczną opieką psychologiczną.

– Sytuacje, w których liczy się każda minuta, są częste w pracy policjanta, ale chwile, w których ratuje się życie, należą do wyjątkowych i jednocześnie najbardziej satysfakcjonujących – podkreśla Sylwia Serafin.