Policja wróciła pod kopalnię

11582

Ponowne – anonimowe zgłoszenia – spowodowały powrót policjantów z lubińskiej drogówki pod kopalnię ZG Lubin. Od jakiegoś czasu ktoś notorycznie wskazuje, że pojazdy parkowane wokół szybu stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym.

O kontrolach pisaliśmy już w październiku tego roku. Mimo to pojazdy wciąż są tam parkowane, a na policję wpływają kolejne anonimowe skargi.

– W związku z anonimowymi zgłoszeniami od mieszkańca Lubina dotyczącym nieprawidłowego parkowania wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 333 na wysokości ZG Lubin Szyb Wschodni, dokonywane są na bieżąco kontrole przestrzegania przepisów ruchu drogowego pod kątem zatrzymywania i postoju pojazdów – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

Policja przypomina, że zatrzymanie i postój pojazdu zabroniony jest w miejscach oznaczonych znakami:

  • B-36 – zakaz zatrzymywania się i postoju (MKK – 100 złotych, 1 punkt karny);
  • W odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek autobusowy (MKK 100 złotych, 1 punkt karny);
  • Przejeżdżania linii krawędziowej oraz zatrzymywania się i postoju poza tą linią na jezdni i poboczu (MKK – 100 złotych, 1 punkt karny);
  • Zakaz zatrzymywania się i postoju dotyczy także skrzyżowań (MKK – 300 złotych, 5 punktów karnych); oraz chodników z wyjątkami zamieszczonymi w ustawie o ruchu drogowym (MKK 100 złotych, 1 punkt karny)
  • Jazda wzdłuż po chodniku (MKK – 1500 złotych, 8 punktów karnych – wykroczenie to podlega recydywie).

POWIĄZANE ARTYKUŁY