Półfinał Pucharu Polski bez Zagłębia Lubin

22

Drugie spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski nie przyniosło Zagłębiu Lubin korzystnego rezultatu. Przypomnijmy jeszcze pod wodzą Piotra Stokowca miedziowi w pierwszym meczu ulegli Koronie 1:0. Drugie spotkanie w Kielcach, już pod okiem Mariusza Lewandowskiego, również przegrali do zera.

Gospodarze z Kielc bardzo szybko cieszyli się ze zdobycia bramki. Już w 8. minucie meczu były obrońca miedziowych Bartosz Rymaniak po celnej „wrzutce” ze stałego fragmentu gry, wpakował futbolówkę z bliskiej odległości do siatki Martina Polacka. Trzeba przyznać, że Mariusz Lewandowski przejął drużynę w trudnej sytuacji, ale ten debiutant na ławce trenerskiej ekstraklasy potrafi odpowiednio zmobilizować do walki, co pokazał jako zawodnik. I tak na boisku, miedziowi mieli swoje akcje. Łukasz Janoszka mógł wykorzystać nieporozumienie między defensywą a golkiperem Korony Kielce. Nabita na pomocnika miedziowych piłka powędrowała poza bramką. Do przerwy nic się nie zmieniło.

W drugich 45. minutach miedziowi próbowali odrabiać straty, ale podopieczni Mariusza Lewandowskiego nie radzili sobie zbyt dobrze w ofensywie. Brakowało na szpicy zawodnika, który pociągnąłby grę i solidnie wykończył akcje. W 72. minucie ładnie zapowiadającą się akcję pod bramką Korony, mógł wykończyć napastnik Patryk Tuszyński. Uderzona przez niego futbolówka wylądowała na poprzeczce, ale nie wpadła po tym do bramki gospodarzy. W 78. minucie Dawid Pakulski zastąpił Jakuba Tosika. Młody zawodnik Akademii mógł wykazać się w pierwszym zespole. Nadzieja na dalszy awans miedziowych prysła w 82. minucie, kiedy to po błędzie obrony gości, Fabian Burdeński podwyższył prowadzenie Korony Kielce na 2:0. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie. Ekipa Gino Lettieriego awanswała do półfinału Pucharu Polski.

– Musimy pokazać charakter, bo jest źle, a jeszcze kilka spotkań przed nami. W meczu z Koroną nie wyglądało to źle, brakowało tylko wykończenia – mówi Patryk Tuszyński, zawodnik Zagłębia Lubin.