Półfinał nie dla Polski

212

Reprezentacja Polski do lat 19 kończy swoją przygodę w Mistrzostwach Europy odbywających się na Malcie. Podopieczni Marcina Brosza w ostatnim meczu zremisowali 1:1 z Włochami i odpadli z turnieju.

W pierwszym składzie zabrakło Tomasza Pieńko, który zasiadł na ławce rezerwowych, a w wyjściowej jedenastce mieliśmy Oliwiera Zycha, który przeszedł z Zagłębia do Aston Villi i nie jednokrotnie dziś swoimi interwencjami uratował Polaków. Na prowadzenie biało-czerwoni wyszli po strzale sprzed pola karnego Igora Strzałka i słabej interwencji bramkarza Włoch. W 34. minucie stan spotkania wyrównał Hasa.

W 45. minucie na plac gry zawitał Tomasz Pieńko jednak on, ani jego koledzy nie zdołali odwrócić wyniku i Polacy żegnają się z Euro U-19. W swojej grupie rywalizowali jeszcze z Portugalią oraz Maltą i zajęli 3. miejsce.

Ofensywny pomocnik teraz wróci do Lubina i będzie jeszcze przed sezonem do dyspozycji trenera Fornalika.