Polacy zagrają na Euro!

738

Kadra Polski U-19 wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy do lat 19, a kolejne spotkanie w biało-czerwonych barwach rozegrał lubinianin Tomasz Pieńko. Polacy zremisowali 2-2 z Serbią co zapewniło im pierwsze miejsce w grupie.

2022.07.15 Lubin
Pilka nozna
PKO Ekstraklasa sezon 2022/2023
KGHM Zaglebie Lubin – Slask Wroclaw
N/z Konrad Poprawa Tomasz Pienko Patryk Janasik
Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Przed spotkaniem obie drużyny miały możliwość awansu do finałowego turnieju i to Serbowie przez większość meczu byli bliżej sukcesu. W 32. minucie Mihajlo Petković pewnie wykonał jedenastkę, a w 59. minucie Ognjen Mimović podwyższył prowadzenie i wydawało się, że marzenia młodych piłkarzy z Polski przejdą koło nosa. Zawziętość i determinacja pomogły jednak odrobić straty i w 77. minucie bramkę samobójczą strzelił Simić. Biało-czerwoni cały czas dążyli do upragnionego remisu i udało się to w 87. minucie kiedy gola zdobył Wiktor Matyjewicz.

Duży udział w eliminacjach miał Tomasz Pieńko. Wychowanek Zagłębia wychodził w podstawowym składzie w każdym z trzech meczów i jego bilans to bramka i asysta. W dzisiejszym meczu rozegrał pełne spotkanie.

Finałowa impreza odbędzie się w lipcu na Malcie. Reprezentacja Polski U-19 zagra na tym turnieju pierwszy raz od 2006 roku. Losowanie grup odbędzie się 19 kwietnia.

Polska: 1. Oliwier Zych – 7. Dawid Bugaj (46, 20. Igor Strzałek), 16. Wiktor Matyjewicz, 4. Miłosz Matysik (85, 13. Alex Da Graça Marques), 2. Igor Drapiński, 11. Miłosz Brzozowski (69, 3. Jakub Lewicki) – 14. Maximillian Oyedele, 6. Antoni Kozubal (46, 9. Levis Pitan), 10. Kacper Urbański – 19. Jordan Majchrzak (69, 18. Szczepan Mucha), 21. Tomasz Pieńko.

Serbia: 12. Dimitrije Stevanović – 2. Vukašin Đurđević, 14. Nikola Miličić, 4. Stefan Leković – 17. Lukijan Abadžija (88, 16. Mihajlo Milosavić), 20. Uroš Miladinović (75, 22. Jan-Carlo Simić), 18. Janko Jevremović (45, 6. Mateja Stjepanović), 10. Mihajlo Petković, 15. Ognjen Mimović – 8. Jovan Mijatović, 19. Jovan Milošević.