Pojechali do Polkowic, by tam kraść

1760

W ręce polkowickich kryminalnych wpadli dwaj mieszkańcy Lubina w wieku 20 i 30 lat. Mężczyźni są podejrzani o kradzież perfum na łączna kwotę ponad 1500 złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty. 

Do polkowickiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie o dwóch kradzieżach. Łupem sprawców padły perfumy z jednej z polkowickich drogerii.

– Mężczyźni postanowili nie płacić za buteleczki z zapachami o łącznej wartości ponad 1500 zł i wykorzystując dogodny moment do kradzieży, zabrali je ze sklepowych półek – informuje młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. 

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego miejscowej policji zatrzymali podejrzanych o opisane kradzieże 20-latka i 30-latka. Obaj usłyszeli już zarzuty, a za popełnione przestępstwo może im grozić do pięciu lat więzienia. 

– Obecnie mundurowi sprawdzają, czy kradzieże, do których doszło pod koniec minionego miesiąca, to jedyne, za którymi stoją wspomniani lubinianie – dodaje rzecznik polkowickiej policji.