Pogoń wygrywa rzutem na taśmę

311

W sobotnie popołudnie KGHM Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin zgotowali kibicom prawdziwe piłkarskie widowisko. Po bardzo dobrym spotkaniu Miedziowi przegrali 1:0, a bramkę dla Portowców zdobył Marcel Wędrychowski.

Coraz bardziej widoczna jest ręką Waldemara Fornalika w Lubinie. „Miedziowi” bez kompleksów wyszli na medalistę poprzedniego sezonu i rozgrywali otwarte spotkanie, w którym każda z drużyn miała swoje szansę. Najczęściej w pierwszej połowie do głosu w polu karnym gości dochodził Kacper Chodyna. Kapitan lubinian miał wyśmienite okazję jednak szwankowała skuteczność. W obozie Pogoni również było dużo okazji, jednak na posterunku był świetnie dysponowany Sokratis Dioudis.

W drugiej połowie najlepsza szansę miał nie kto inny jak Chodyna uderzając głową, jednak znów górą był Stipica. Mocno atakowała także Pogoń, ale blok defensywny oraz bramkarz Zagłębia byli w dobrej dyspozycji.  W 80. minucie na boisku pojawił się długo wyczekiwany przez kibiców Jakub Świerczok i już w pierwszej okazji po jego zagraniu głową świetna sytuację miał Chodyna, którego strzał znów obronił Stipica. W 89. minucie duże szczęście Zagłębia Lubin. Dośrodkował Grosicki, a świeżo wprowadzony Gorgon uderzył w poprzeczkę. W ostatniej minucie spotkania zwycięską bramkę zdobył Marcel Wędrychowski.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 27. Bartłomiej Kłudka, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 13. Mateusz Grzybek – 26. Kacper Chodyna, 14. Jakub Żubrowski (68, 18. Filip Starzyński), 99. Łukasz Łakomy, 21. Tomasz Pieńko, 39. Damjan Bohar (82, 7. Saša Živec) – 90. Dawid Kurminowski (82, 70. Jakub Świerczok).

Pogoń: 1. Dante Stipica – 28. Linus Wahlqvist, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 32. Leonárdo Koútris – 27. Sebastian Kowalczyk (87, 20. Alexander Gorgon), 8. Damian Dąbrowski, 99. Mateusz Łęgowski, 22. Wahan Biczachczjan (64, 15. Marcel Wędrychowski), 11. Kamil Grosicki – 10. Luka Zahovič (71, 9. Pontus Almqvist).