Podział punktów z Koroną

251

W ramach 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin podejmowało na własnym boisku walczącą o utrzymanie Koronę Kielce. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramki zdobywali Marcin Cebula i Damjan Bohar.

Od początku spotkania oba zespoły walczyły głównie w środkowej strefie boiska o przejęcie kontroli nad meczem. W 19. minucie z dystansu próbował Forsell, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki lubinian. W 32 minucieWminucie głową strzelał Kopacz, ale piłkę obronił Kozioł. Dwie minuty później na prowadzenie wyszli goście po strzale Marcina Cebuli.

W 54. minucie z rzutu wolnego uderzał Petteri Forsell, a piłka po jego strzale odbiła się od zewnętrznej części słupka i na szczęście Zagłębia wypadła poza boisko. W 59. minucie meczu w sytuacji sam na sam znalazł się Sasa Živec, jednak górą Marek Kozioł. W 65 minucie szczęścia próbował Damjan Bohar, ale ponownie góra był golkeaper gości. W 77. minucie sędzia podyktował rzut karny dla lubinian. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Damjan Bohar. W 89. minucie idealną szansę na bramkę zmarnował Sasa Balić, kiedy po dośrodkowaniu minął się z piłką. Minutę później świetny rajd przeprowadził Damjan Bohar, dograł do Białka, a ten uderzył w poprzeczkę.

Kolejne spotkanie „Miedziowi” rozegrają w niedzielę o godzinie 18:00 na wyjeździe z Rakowem Częstochowa.