Podział punktów z Jagiellonią

235

Zagłębie Lubin zremisowało na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 1:1. Dla lubinian bramkę zdobył Tomasz Makowski, natomiast dla Jagiellonii – Bortniczuk.

„Miedziowi” wystąpili w tym meczu w okolicznościowych koszulkach upamiętniających rocznicę zbrodni lubińskiej. Kibice na początku meczu zaprezentowali oprawę związaną z tym wydarzeniem oraz odśpiewali hymn Polski.

Podopieczni Piotra Stokowca już od pierwszych minut zdominowali spotkanie i tworzyli sobie kolejne sytuację. Na boisku wyróżniali się przede wszystkim Łakomy i Bohar, którzy napędzali ataki i kilkukrotnie próbowali uderzać na bramkę Jagielloni. „Miedziowi” stworzyli mnóstwo okazji, jednak nie potrafili pokonać bramkarza gości.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał i dalej Zagłębie prowadziło grę. W 59 minucie dośrodkowywał Tomasz Makowski, przez zamieszanie w polu karnym nikt nie przeciął futbolówki, a ta wpadła do siatki dając „Miedziowym” prowadzenie. Zagłębie cały czas atakowało, jednak dalej brakowało wykończenia i wykorzystali to goście w 83 minucie, kiedy po kontrataku wyrównującą bramkę zdobył Maciej Bortniczuk.

Następna szansa na zdobycie punktów przez Zagłębie będzie w piątek o godzinie 18:00 kiedy zagrają w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań.

Bramki: Tomasz Makowski 59 – Maciej Bortniczuk 85

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 8. Guram Giorbelidze – 26. Kacper Chodyna (46, 9. Tornike Gaprindaszwili), 6. Tomasz Makowski, 99. Łukasz Łakomy (90, 33. Kōki Hinokio), 18. Filip Starzyński (77, 20. Marko Poletanović), 39. Damjan Bohar (80, 29. Cheikhou Dieng) – 19. Rafał Adamski (77, 90. Dawid Kurminowski).

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović – 14. Tomáš Přikryl, 2. Michał Pazdan, 4. Israel Puerto, 5. Bojan Nastić, 36. Jakub Lewicki (89, 60. Mateusz Kowalski) – 11. Jesús Imaz (89, 77. Wojciech Łaski), 8. Nené, 6. Taras Romanczuk (67, 26. Martin Pospíšil), 10. Fedor Černych (60, 28. Marc Gual) – 9. Bartosz Bida (60, 34. Maciej Bortniczuk).

sędziował: Tomasz Musiał.