Podział punktów z Cracovią

184

Zagłębie Lubin w niedzielne południe podejmowało Cracovię. „Miedziowi” ostatecznie podzielili się punktami remisując 1:1. Bramkę dla lubinian zdobył Kacper Chodyna.

Pierwsza połowa należała do gości i to oni prowadzili grę raz po raz atakując bramkę strzeżoną przez Buricia, jednak z tych akcji nic nie wynikało. Lubinianie próbowali kontratakować, jednak brakowało konkretów aż do 43. minuty. Makowski świetnie znalazł podaniem Kacpra Chodynę, a ten pokonał bramkarza gości. Sędzia liniowy dopatrzył się spalonego, jednak po interwencji VAR bramka została uznana.

Druga część gry to dalsza niemoc „Miedziowych” i kolejne ataki krakowian. Na boisku działo się niewiele, za to przy linii bocznej była coraz gorętsza atmosfera. W 64. minucie czerwoną kartką został ukarany Waldemar Fornalik i Zagłębie kończyło to spotkanie bez swojego trenera. W 70 minucie na murawę padł Kallman, jednak sędzia nie dopatrzył się faulu. W tym momencie znów rolę główną odegrał VAR, po którego interwencji Cracovia otrzymała rzut karny, a Michał Nalepa został upomniany żółtą kartką za faul. „Jedenastkę” na gola zamienił Atansov, czym ustalił wynik spotkania.

Zagłębie: 1. Jasmin Burić – 13. Mateusz Grzybek, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata – 7. Kacper Chodyna, 6. Tomasz Makowski, 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (74, 21. Tomasz Pieńko), 77. Mateusz Wdowiak (88, 17. Marek Mróz) – 90. Dawid Kurminowski (81, 18. Juan Muñoz).

Cracovia: 13. Sebastian Madejski – 25. Otar Kakabadze, 33. Eneo Bitri, 22. Arttu Hoskonen, 4. Paweł Jaroszyński – 17. Mateusz Bochnak (62, 18. Takuto Oshima), 6. Jani Atanasov, 20. Karol Knap (62, 2. Cornel Râpă), 10. Michał Rakoczy (79, 11. Mikkel Maigaard) – 7. Patryk Makuch, 9. Benjamin Källman.