Podział punktów w Kielcach

384

Zagłębie Lubin w niedzielne południe zremisowało na wyjeździe z Koroną Kielce 2:2. Bramki dla „Miedziowych” zdobywali Marko Poletanović i Dawid Kurminowski.

Pierwsza połowa to istny rollercoaster i festiwal strzelecki. W 20. minucie wynik meczu otworzył Marko Poletanović, który uderzył sprzed pola karnego, piłka rykoszetem odbiła się od Trojaka i wpadła do siatki. Lubinianie długo nie cieszyli się z prowadzenia, ponieważ już dziesięć minut później wyrównał po rzucie rożnym Evgeniy Shikavka. Ten sam zawodnik wyprowadził Koronę na prowadzenie w 40. minucie. Tym razem to Zagłębie dało natychmiastową odpowiedź. Kacper Chodyna poprowadził akcję prawą stroną, zagrał płasko w pole karne, a akcję świetnie wykończył Dawid Kurminowski.

W drugiej połowie to Zagłębie było stroną dominującą i naciskało cały czas na bramkę strzeżoną przez Konrada Forenca. W 60. minucie świetnie z rzutu wolnego strzelał Starzyński jednak bramkarz gospodarzy równie dobrze interweniował. W końcówce meczu jeszcze dwie okazje miał Jakub Świerczok, ale znów górą był Forenc i drużyny musiały się zadowolić remisem.

W najbliższą sobotę Zagłębie Lubin zmierzy się na własnym stadionie z Widzewem Łódź o godzinie 17:30.

Korona: 1. Konrad Forenc – 2. Dominick Zator, 4. Piotr Malarczyk (62, 94. Bartosz Kwiecień), 66. Miłosz Trojak, 5. Marius Briceag – 6. Jacek Podgórski (87, 10. Jacek Kiełb), 90. Kyryło Petrow (71, 8. Dalibor Takáč), 13. Ronaldo Deaconu (71, 20. Marcin Szpakowski), 11. Nono, 7. Jakub Łukowski (62, 17. Dawid Błanik) – 99. Jewgienij Szykawka.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek – 26. Kacper Chodyna, 99. Łukasz Łakomy, 20. Marko Poletanović (89, 6. Tomasz Makowski), 18. Filip Starzyński (73, 21. Tomasz Pieńko), 39. Damjan Bohar (63, 9. Tornike Gaprindaszwili) – 90. Dawid Kurminowski (72, 70. Jakub Świerczok).