Podział punktów w Grodzisku

136

We wtorkowy wieczór piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zremisowali na wyjeździe z Wartą Poznań 1:1. Punkt dla lubinian uratował swoim trafieniem Dawid Kurminowski.

Pierwsze ataki należały do Zagłębia. Grobelnego próbował pokonać najpierw Munoz, a później Wdowiak, jednak golkiper gospodarzy był świetnie dysponowany. Co nie udało się „Miedziowym” udało się Warcie. W 26. minucie piłkę do siatki lubinian skierował Mateusz Kupczak. Chwilę później Zagłębie zaatakowało, ale znów na posterunku był Grobelny i dzięki niemu Warta schodziła na przerwę z prowadzeniem.

Po zmianie stron „Miedziowi” próbowali odrabiać straty i udało się to w 57. minucie meczu. Kacper Chodyna dograł do Kurminowskiego, a ten silnym strzałem pokonał bramkarza Warty notując kolejne trafienie w tej rundzie. W 74. minucie znów w roli głównej był „Kurmin”, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce zespołu z Poznania. Chwilę później podobne szczęście mieli lubinianie, ponieważ strzał Eppela trafił w słupek bramki strzeżonej przez Dioudisa.

W następnej kolejce KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się na własnym obiekcie z Górnikiem Zabrze.

Warta: 33. Jędrzej Grobelny – 20. Mohamed Mezghrani, 4. Dimítris Stavrópoulos (72, 6. Maciej Żurawski), 44. Dawid Szymonowicz, 14. Bogdan Țîru, 22. Konrad Matuszewski – 7. Kajetan Szmyt (71, 28. Filip Borowski), 21. Mateusz Kupczak, 16. Miguel Luís (72, 8. Niilo Mäenpää), 47. Tomáš Přikryl (89, 15. Michał Kopczyński) – 99. Adam Zreľák (56, 9. Márton Eppel).

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata – 7. Kacper Chodyna (89, 13. Mateusz Grzybek), 8. Damian Dąbrowski, 20. Marko Poletanović (78, 6. Tomasz Makowski), 77. Mateusz Wdowiak (71, 21. Tomasz Pieńko) – 18. Juan Muñoz (78, 16. Serhij Bułeca), 90. Dawid Kurminowski.