Podział punktów po bezbarwnym meczu

165

W 8 kolejce PKO BB Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 na własnym boisku z Lechią Gdańsk. Bramki zdobywali Lubomir Guldan i Flavio Paixao.

W 3 minucie meczu z rzutu rożnego dośrodkował Filip Starzyński, a wrzutkę na gola zamienił Lubomir Guldan. W 23. minucie szansę na wyrównanie miała Lechia, jednak piłka po rzucie rożnym odbiła się od Kopacza i poleciała koło bramki. W 39. minucie idealną sytuacje po podaniu Żivca miał Mraz, jednak spudłował. Chwilę później świetnie w bramce zachował się Hładun po drugiej stronie boiska.

W 47. minucie sprzed pola karnego uderzał Bashkirov, ale piłka minęła słupek bramki Kuciaka. Dwie minuty później było groźne pod bramką gospodarzy, po rzucie rożnym zawodnik Lechii spudłował główką. W 56. minucie znów Dominik Hładun uratował Miedziowych przed utratą gola, parując w ostatniej chwili strzał na rzut rożny. W 61 minucie świetna okazja Zagłębia, ale równie kapitalna interwencja popisał się Kuciak. W 71. minucie po weryfikacji VAR sędzia dyktuje rzut karny dla gości. Jedenstke na gola pewnie zamienia Flavio Paixao.

W następnym ligowym spotkaniu 29. października Zagłębie pojedzie do Bielsko-Białej gdzie zagrają z miejscowym Podbeskidziem.